Ocak 10, 2012

buraya gitmek istiyorum..

Ne kadar çok zaman geçmiş başlayış maceramdan. Ama fırsatım olmadı bir şeyler yazamak için yada isteğim.. Geçici bir hevesmiydi bu başlayış diye düşündüm öyleydi herhalde ilk başlardaki heyecanım kalmadığına göre. Sonra olsun dedim kendi kendime arada sırada da olsa yazabilecek bir yerin olması güzel. Yaklaşık bir aydan sonra tekrar merhaba..

İmkanım olsa asla evde durmaz tatillerimi hep gezmekle geçirir, her gün her saniye farklı yerleri görmeye giderdim. Dua ediyorum Rabbim inşallah bir gün gezmek istediğim yerleri görmeyi nasip eder bana. Şimdilik liste yapmakla yetiniyorum :).

İşte Çinde geleneksel olarak düzenlenen Snow and Ice Festival (kar ve buz festivali) de gitmeyi çok istediğim etkinliklerden biri. Bu yıl 28. düzenlenen festival 5 Ocak ta başladı ve bir aydan uzun bir süre açık olacak. Festivalde yaklaşık 400.000 metrekarelik alan üzerinde buzdan yontulan yapılar ve heykeller sergileniyor, ve bir çok etkinlik yapılıyor. Gerçekten gidip görülesi bir yer..Çok güzel değil mi?? Işıklandırmalar harika.

Ben de buradan kaymak istiyorum. Ne kadar eğlencelidir kim bilir. Umarım yaş sınırlaması yoktur :)Bütün görüntülere bayıldım. Rabbim gitmek isteyen herkese gitmeyi nasip etsin. Amin. :))

Burayı bukadar çok beğendiğime, buzu ve karı bukadar çok sevdiğime göre gitmek istediğim diğer bir yer de tabiki İce Hotel... Onu da başka bir yazıda anlatırım artık..  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder